Špeciálne podmienky

Vždy si prečítajte všeobecné prepravné podmienky a špeciálne podmienky platné pre krajinu alebo región, kde ste si rezervovali svoju letenku.

Pri rezervácii letenky spoločnosti Air France súhlasíte so všeobecnými prepravnými podmienkami týkajúcimi sa vás aj vašej batožiny. Špeciálne podmienky sú súčasťou všeobecných prepravných podmienok. Dbajte na to, aby ste si prečítali aj špeciálne podmienky. Špeciálne podmienky obsahujú platné pravidlá, ktoré vyplývajú z miestnych zákonov a predpisov a ktoré platia špecificky v danej krajine alebo regióne. Špeciálne podmienky sa môžu líšiť v závislosti od krajiny. Prečítajte si celé všeobecné prepravné podmienky

Rezervácia na lokalite

Môžete si rezervovať až 9 cestujúcich pri jednej objednávke, dospelých a detí. Každý dospelý môže mať bábätko, ktoré bude sedieť na kolenách dospelej osoby. Rezervácia sa potvrdí po zaslaní referencie vašej objednávky. Na vami zadanú adresu vám bude zaslaný potvrdzujúci e-mail so všetkými podrobnosťami týkajúcimi sa vašej rezervácie. Upozorňujeme vás na skutočnosť, že v súlade s nariadením Európskej únie nemá používateľ internetu právo na opravu počas nákupu letenky.

Ceny

Ceny sa zverejňujú vrátane všetkých daní, okrem niektorých letiskových poplatkov, ktoré sa môžu uhrádzať lokálne. Ceny sú garantované po obdržaní referencie rezervácie.

Vrátenie letenky

Ak chcete požiadať o vrátenie letenky zakúpenej v cestovnej kancelárii, v prvom rade kontaktujte danú kanceláriu. Daná kancelária má všetky potrebné informácie, aby mohlo vrátenie vykonať. V prípade problémov je vám k dispozícii naše oddelenie služieb zákazníkom. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom našej stránky Kontakt.

Online úhrada

Pri online úhrade musíte použiť bankovú kartu. Spoločnosť Air France zrealizuje debet z vašej karty v reálnom čase. V závislosti od krajiny môžete použiť aj iné spôsoby platby, ako napríklad bankový prevod, platba prostredníctvom Apple Pay alebo miestne spôsoby platby. Platba je úplne zabezpečená vďaka šifrovaniu údajov podľa najprísnejšej normy.

Používanie leteniek

Vyhradené ceny sú platné pre celú letenku, pričom sa musí dodržať poradie a dátumy uvedenej trasy. V prípade, že sa v deň cesty zistí akékoľvek používanie, ktoré je v rozpore s predpismi, dôjde v súlade so všeobecnými prepravnými podmienkami k paušálnemu doplatku na letisku.

  • Pri letoch v Európe (vrátane metropolitného Francúzska a Korziky) bude tento doplatok predstavovať 125 € v ekonomickej triede a 300 € v biznis triede.
  • Pri medzinárodných letoch bude tento doplatok predstavovať 500 € v ekonomickej a premium triede a 1500 € v biznis a v prvej triede. (alebo ekvivalent v miestnej mene).

Správanie na palube

Cestujúci je informovaný, že v prípade porušenia článku 15 (Správanie na palube) všeobecných prepravných podmienok a v súlade s ustanoveniami článku 9 (Odmietnutie a obmedzenia pri preprave) bude môcť byť uvedený na zoznam osôb, ktoré budú mať zákaz vstupu na palubu lietadiel prepravcu v súlade s rozhodnutím CNIL č. 2016-240.